Środa, 17 lipca 2024

Jaka jest najnowsza moda na odzieżowy minimalizm i skąd się wzięła?

22 czerwca 2023

Czy chcesz mieć uporządkowaną szafę z ubraniami, które są wysokiej jakości, idealnie pasują do Twojego stylu i można je łatwo łączyć? Masz dość codziennego podejmowania decyzji o tym, co założyć, bałaganu i przedmiotów, które trudno ze sobą łączyć? Być może właśnie zdałeś sobie sprawę, ile wydajesz na ubrania, których nie nosisz i które frustrują Cię zamiast cieszyć. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę! Istnieją sposoby na uporządkowanie i zmniejszenie liczby ubrań w szafie, jak sugerują zwolennicy minimalizmu. Dlaczego warto to zrobić?

Susie Faux, twórczyni capsule wardrobe, uważała, że dobrze skomponowana szafa powinna składać się z ponadczasowych, dobrej jakości ubrań w stonowanych kolorach (biel, szarość, granat, czerń). Dzięki temu z łatwością stworzymy eleganckie stylizacje na co dzień. Za pomocą dodatków w kontrastowych kolorach możemy dodać charakteru i stylu nawet najprostszym zestawom. Przyjmując zasady odzieżowego minimalizmu możemy znacznie ograniczyć kwoty wydawane na ubrania, które nie spełniają naszych oczekiwań. Poczynione w ten sposób oszczędności pozwolą nam na zakup wysokiej jakości ubrań, które posłużą nam przez lata. Zamiast kupować w sieciówce 10 swetrów, które nie przetrwają sezonu, możemy kupić dwa z najlepszych materiałów, które odpowiadają naszym potrzebom i gustom.

Zwolennicy capsule closets, w swoich szafach stosują ściśle określone zasady. Na przykład ograniczają liczbę posiadanych ubrań do 33 sztuk, które muszą im wystarczyć na trzy miesiące. Nie musisz przestrzegać tych zasad co do joty. Możesz stworzyć własne. Pozwoli ci to zmaksymalizować posiadane rzeczy i nie powiększać stale swojej szafy. Najważniejszą rzeczą do zrobienia jest zaprzestanie impulsywnego kupowania ubrań. Nie ulegaj chwilowym zachciankom i promocjom. Kolejnym krokiem jest pozbycie się wszystkich niepotrzebnych ubrań.

Od czego zacząć? Przejrzyj wszystkie posiadane rzeczy. Możesz nie nosić rzeczy, które są uszkodzone lub wymagają przeróbek, napraw lub są zbyt duże lub małe. Trzymanie ich w szafie jest marnotrawstwem. Przejrzyj resztę swojej garderoby i usuń wszystkie ubrania, których nie używasz, nawet jeśli je lubisz. Mogą to być eleganckie spodnie, których nigdy nie nosisz, sukienka, do której nie masz butów lub torebki, albo sweter, który uwielbiasz, ale który strasznie cię gryzie. Zachowaj w szafie ubrania, które nosisz, lubisz i naprawdę lubisz. Twoja szafa powinna zawierać tylko ubrania, które lubisz nosić!

Możesz sprzedać ubrania, których nie nosisz lub nie nosisz. Przygotuj listę ubrań, których ci brakuje. Ściśle przestrzegaj jej podczas zakupów! Wybieraj rzeczy, które możesz nosić i które są spójne z Twoją garderobą. Jeśli dana rzecz jest "prawie", nie kupuj jej. Jeśli od razu nie kupisz wymarzonej bluzki lub swetra, nic się nie stanie. Dzięki temu do Twojej szafy nie trafi więcej ubrań, których nigdy nie założysz.

Minimalizm odzieżowy to świetny sposób na uniknięcie codziennych dylematów związanych z wyborem ubrań i kompulsywnym kupowaniem. To świetny sposób na zaprowadzenie porządku w szafie i pozwolenie sobie na pełne cieszenie się jej zawartością. Uczy też kreatywności i tego, że moda nie wymaga kolejnych zakupów. Wystarczy uporządkować swoją szafę, by stworzyć udany, oryginalny styl!

0 0 Wyborcy Ocena artykułu Tweet Pin It