Środa, 17 lipca 2024

Porady dla kobiet: 7 sposobów na optyczne wydłużenie sylwetki

7 lipca 2023

Mówi się, że "małe jest piękne" i choć wiele niskich pań w pełni zgadza się z tym stwierdzeniem, to nie brakuje też takich, którym niski wzrost skutecznie odbiera pewność siebie. Jeśli i ty masz kompleksy na punkcie swojego wzrostu i w głębi duszy nieco zazdrościsz swoim wysokim, długonogim koleżankom, mamy dla ciebie świetną wiadomość: istnieje szereg sposobów na to, by optycznie dodać sobie kilku centymetrów! Jakie? Przekonaj się sam!

1. staraj się ograniczyć do jednego koloru w jednej stylizacji. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której Twoja sylwetka zostanie przecięta w kilku miejscach poziomymi liniami, które mogłyby ją optycznie skrócić. Jeśli nie czujesz się komfortowo w jeansach i koszuli w tym samym odcieniu, wybierz sukienkę - nie będziesz musiała zastanawiać się, z czym ją zestawić, by stworzyć spójną kolorystycznie całość.

2 - Noś buty na obcasie! Niekoniecznie bardzo wysokie i niekoniecznie muszą to być szpilki. Każdy obcas będzie dla Ciebie korzystniejszy niż zupełnie płaskie buty, takie jak baleriny. Nie możesz chodzić w szpilkach? Wybierz buty na platformie, znajdź model ze stabilnym słupkowym obcasem. Pamiętaj, że najważniejsze jest Twoje samopoczucie - 14-centymetrowe szpilki, w których stracisz równowagę, nie będą dobrym wyborem, nawet jeśli faktycznie sprawią, że wydasz się wyższa.

3 - Wybieraj ubrania w pionowe paski. Może to być sukienka koszulowa lub spodnie w paski albo w prążki, które optycznie wydłużą nogi i sprawią, że sylwetka wyda się szczuplejsza. Unikaj poziomych pasków, które Cię poszerzą i skrócą.

4 Wybieraj buty nie tylko na obcasie, ale także te ze spiczastymi palcami, najlepiej w kolorze nude, które optycznie wydłużą Twoje nogi. Zaokrąglone noski mają wręcz odwrotny efekt! Zrezygnuj całkowicie z obuwia z klamrą na kostce. Nawet delikatne paski tworzą poziomą, skracającą sylwetkę linię.

5. Spodnie z wysokim stanem to idealny krój dla Ciebie! Nie tylko spłaszczają brzuch, ale także wydłużają i wysmuklają talię. Nogi wydają się zaczynać znacznie wyżej, a jeśli do takich spodni założysz szpilki, efekt będzie naprawdę świetny! Długie nogawki, zakrywające prawie całe buty sprawią, że będziesz wydawać się jeszcze wyższa.

6 Diabeł tkwi w szczegółach, a odpowiednio dobrana torebka potrafi zdziałać cuda! Zrezygnuj z nieporęcznych toreb typu worek i tych noszonych w dłoni. Zainwestuj w niewielkich rozmiarów, podłużną torebkę na długim pasku. Drobne panie powinny wybierać małe torebki, te o obfitszych kształtach - nieco większe.

7. Spódnice z rozcięciem dodadzą lekkości i sprawią, że będziesz wyglądać świetnie, nawet w długości midi czy maxi. Wystrzegaj się zbyt ciężkich, grubych materiałów - stawiaj raczej na te zwiewne i delikatne.

Odpowiednio dobierając ubrania i dodatki, nawet bardzo niska kobieta może uczynić ze swojego wzrostu atut. W przeciwieństwie do wielu wysokich kobiet, możesz nosić dowolne obcasy, nie martwiąc się o to, że prześcigniesz swojego partnera. Co więcej, badania pokazują, że to właśnie niskie panie przyciągają wzrok mężczyzn i to one są najczęściej podrywane!

0 0 głosy Ocena artykułu Tweet Pin It