Środa, 17 lipca 2024

Jak mieszać metale w biżuterii: 6 wskazówek dotyczących mieszania metali

4 lutego 2021

Noszenie złotej bransolety ze srebrnym pierścionkiem mogło być kiedyś uważane za modowe faux pas, ale sartorialne opinie na temat łączenia metalowej biżuterii ewoluowały i mieszanie metali jest teraz powszechne. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci stworzyć spójny wygląd nosząc różne metale.

6 wskazówek dotyczących mieszania metali

Oto kilka wskazówek, jak łączyć metalową biżuterię w swoich strojach:

  1. Weź pod uwagę cztery centralne regiony biżuterii. Istnieją cztery obszary na ciele człowieka, gdzie biżuteria jest zazwyczaj noszona i najbardziej widoczna: szyja, uszy, nadgarstki i palce. Nie musisz nosić biżuterii w każdym z tych miejsc. Jednak, gdy chcesz mieszać palety kolorów w biżuterii, rozważ jej umiejscowienie. Mieszanie metali szlachetnych o podobnych motywach, rozmiarach i fakturach w tych regionach może stworzyć szykowny wygląd.
  2. Twórz warstwy, aby stworzyć wizualne zainteresowanie. Podczas mieszania metali, powinnaś nakładać różne elementy biżuterii jeden na drugi lub bardzo blisko siebie - na przykład kilka naszyjników na szyi lub kilka pierścionków na palcach. Wypróbuj różne kombinacje, aby uzyskać najbardziej stylowy wygląd. Wybieraj naszyjniki o różnej długości, aby uniknąć plątania się, a pierścionki o różnej grubości, aby stworzyć interesujący efekt wizualny.
  3. Postaw na równowagę. Przy łączeniu różnych stylów metali, dobrą zasadą jest dążenie do równowagi w ilości noszonych elementów metalowych. Noszenie złotego naszyjnika z przeważającą ilością srebrnych elementów może być drażniące. Jeśli lubisz bransoletki, noś jedną lub dwie bransoletki z każdego metalu, który preferujesz, zamiast czterech złotych bransoletek ze srebrnym pierścionkiem. Staraj się równomiernie mieszać metale w całym wyglądzie, np. łącząc naszyjniki w kolorze różowego złota i srebra ze złotymi i srebrnymi bransoletkami, aby uzyskać spójny wygląd.
  4. Zastanów się nad tonem każdego elementu. Różna biżuteria komunikuje różne odcienie. Naszyjnik z zawieszką w kształcie parasolki sprawi, że poczujesz się młodo i kapryśnie, podczas gdy delikatny naszyjnik z kamieniami szlachetnymi zasygnalizuje wyrafinowanie i kobiecość. Określ ton swoich ulubionych elementów, abyś mogła je połączyć z elementami o podobnych tonach.
  5. Wybierz metale, które uzupełniają Twój odcień. Świetnym punktem wyjścia do tworzenia mieszanek metali jest łączenie elementów, które uzupełniają Twój odcień skóry. Żółte złoto i różowe złoto uzupełniają cieplejsze odcienie skóry, podczas gdy srebro i białe złoto dobrze współgrają z chłodniejszymi odcieniami. Tutaj dowiesz się, jak określić odcień swojej skóry.
  6. Znajdź mieszankę metali. Rozważ zakup pojedynczego elementu, który w naturalny sposób łączy w sobie dwa (lub więcej) metale, np. miedziano-srebrny zegarek lub naszyjnik z żółtego złota z akcentami z białego złota. Pierścionek z mieszanki metali może naturalnie służyć jako "pomost" pomiędzy dwoma metalami, pozwalając Ci na noszenie obu metali w innych naszyjnikach, bransoletkach, pierścionkach lub kolczykach.