Środa, 17 lipca 2024

Kosmetyki na lato

21 czerwca 2023

Letnia pielęgnacja skóry i makijaż znacznie różnią się od zimowych. Ciepłe temperatury wymagają od nas innego traktowania skóry. Zimą produkt może działać dobrze, a nasza skóra będzie na niego dobrze reagować. Jednak latem ten sam produkt może okazać się kompletną porażką. Jakie kosmetyki są najlepsze na lato, a jakich należy unikać?

Krem do twarzy

Wszyscy wiemy, że nawilżanie skóry jest koniecznością. Jest to minimalny wymóg, którego wszyscy musimy przestrzegać od najmłodszych lat. Zimą sięgamy po kremy o bogatej konsystencji. Są to produkty bogate w składniki, które doskonale zdają egzamin zimą, gdy skóra narażona jest na działanie suchego powietrza. Latem takie produkty nie są zalecane. Najlepiej używać lżejszego kremu nawilżającego o bardziej żelowej konsystencji. Latem skóra jest bardziej narażona na pocenie się, co zwiększa ryzyko powstawania niedoskonałości. Połączenie zwiększonej produkcji sebum i ciężkiego, tłustego balsamu nie sprzyja pięknej cerze. Warto zamienić ulubiony zimowy krem na jego lżejszą wersję.

Balsam do ciała

Nie tylko twarz, ale całe ciało powinno być nawilżone. Ten codzienny krok jest niezbędny, szczególnie latem, kiedy nasza skóra ma tendencję do wysychania od opalania. Po każdym prysznicu stosuj balsam do ciała, aby nawilżyć skórę latem. Nawilżona, jędrna skóra wygląda piękniej. Balsam do ciała nie musi być lepki ani nieprzyjemny. Wybierz balsam do ciała, który łatwo się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy. Balsamy i olejki zawierające drobinki również poprawią wygląd skóry. Również kremy CC do ciała są idealne do poprawy wyglądu skóry.

Letnie zapachy

My, kobiety, kochamy perfumy. Czujemy się kobieco i wspaniale, gdy otacza nas nasz ulubiony zapach. Pamiętajmy, że zapachy również można podzielić na zimowe i letnie. Zimą słodki i ciężki zapach otuli nas ciepłem. Natomiast latem może być zbyt mocny. Intensywne perfumy, wysokie temperatury i duszne pomieszczenia mogą męczyć nas i nasze otoczenie. Mgiełki zapachowe to świetne rozwiązanie na lato. Są świetnym sposobem na odświeżenie i pachną lepiej niż wody perfumowane czy wody toaletowe. Warto wybrać zapach o działaniu odświeżającym. Najlepsze mgiełki zapachowe będą miały nuty kwiatowe i owocowe.

Kremy BB

Latem ciężki makijaż nie jest zalecany. To czas, aby zrezygnować z wielu kosmetyków. Zmniejsz ilość kosmetyków kolorowych w swojej kosmetyczce. Im mniej makijażu używasz latem, tym lepiej. Mocniejszy makijaż zachowaj na wieczorne wyjścia. Zastąp podkład, którego używasz zimą, kremem BB, aby makijaż był lżejszy. Pomoże to również skórze poczuć się mniej obciążoną. Ten rodzaj produktu sprawi, że skóra będzie wyglądać pięknie, nawilży ją i ujednolici jej koloryt, nie będąc przy tym zbyt ciężkim. Jeśli chcesz uzyskać większe krycie twarzy, użyj podkładu o nieco jaśniejszym kolorze niż ten, którego używałaś zimą. Na wyjściach możesz zrobić wyjątek, jeśli zależy Ci na nieskazitelnej cerze. Możesz wtedy pozwolić sobie na podkład, który jest kryjący, dając Ci pewność noszenia makijażu w wysokich temperaturach.

0 0 Wyborcy Ocena artykułu Tweet Pin It