Środa, 17 lipca 2024

Meqnes wybrał polskie skórki, a teraz czas na podbój Ameryki!

1 lipca 2023

Meqnes, ekskluzywna marka męskich akcesoriów skórzanych w stylu vintage, swoją pierwszą kolekcję ręcznie szytych toreb oparła na polskich surowcach. Następnie powierzyła produkcję toreb marokańskim rzemieślnikom, aby zachować lokalną tradycję ręcznie robionych skórzanych akcesoriów, która zanika z powodu zalewu masowej produkcji. Marka Meqnes została stworzona przez Kamala Jahida, Marokańczyka mieszkającego i pracującego w Polsce, wraz z Davidem Liebersem ze Stanów Zjednoczonych, twórcami Glamorous Pochette, innej męskiej marki premium.

Meqnes rozpoczął swoją amerykańską promocję 10 maja.

Nowa kolekcja Meqnes obejmuje luksusowe torby podróżne wykonane z garbowanej roślinnie skóry bydlęcej pochodzącej z Polski, dostępne w dwóch kolorach: czarnym (Bullet Black) i brązowym (Sahara Brown). Wykończone eleganckimi metalowymi okuciami z Włoch. Każdy egzemplarz jest wyjątkowy, ponieważ jest w całości szyty ręcznie przez marokańskich rzemieślników, którzy od pokoleń strzegą tradycyjnej sztuki wyrobu galanterii skórzanej. Torby Meqnes mają zamek błyskawiczny, dwie kieszenie na zewnątrz, dwa uchwyty i pasek na ramię. Wymiary torebek to 55 x28 x28 cm. Te torby są stylowe i trwałe, ponieważ są wykonane z najgrubszej skóry na rynku. Są idealne na weekendowy wypad lub podróż służbową. Są wyłożone wysokiej jakości poliestrem, a ponieważ są przeznaczone dla aktywnych mężczyzn, mają specjalną kieszeń na laptopa.

Torby Meqnes są nie tylko piękne, ale także solidne ze względu na wysokiej jakości skóry, ponadczasowy design i doskonałe techniki produkcji. Jest to produkt wysokiej jakości w cenie, która jest znacznie niższa niż w przypadku innych toreb podróżnych w tym rozmiarze i klasie na rynku.

Kiedy bierzesz do ręki torbę Meqnes, przenosisz się do świata luksusowej mody męskiej. Te doskonałe produkty charakteryzują się nienaganną jakością. Gruba skóra i solidna konstrukcja torby utrzymują jej kształt. Nie opada, jak większość skórzanych toreb tego rozmiaru. Marokańskie produkty skórzane charakteryzują się mocnymi, solidnymi szwami i ręcznie wykonaną jakością. "Styl vintage jest również niezwykle modny dzisiaj, ale jest ponadczasowy" - mówi Kamal Jahid.

Meqnes nie jest linią ekskluzywnych produktów. Twórcy Meqnes mają cel kulturowy: chcą zachować marokańską sztukę ręcznie robionych wyrobów skórzanych. Tradycja ta sięga setek lat wstecz i obecnie ginie pośród masowo produkowanych wyrobów skórzanych niskiej jakości.

Wybraliśmy niezwykłe połączenie materiałów: polerowanie z produkcją marokańskich rzemieślników, nowoczesny design z tradycyjnym rzemiosłem. Kolekcja Meqnes została zainspirowana podróżą do Maroka. Urzekł nas tamtejszy niepowtarzalny styl galanterii skórzanej, szytej ręcznie zgodnie z wielowiekową tradycją i z dbałością o szczegóły, która w dzisiejszych czasach staje się coraz rzadsza.

Twórcy marki Meqnes

Założycielami Meqnes są Kamal Jahid z Maroka, od wielu lat mieszkający w Polsce oraz David Liebers, Amerykanin z Bostonu. W 2013 roku wypuścili na rynek swoją pierwszą linię eleganckich akcesoriów dla mężczyzn - Glamorous Pochette. Odniosła ona ogromny sukces w warszawskich salonach.

Kamal Jahid, stylista i projektant, jest założycielem i dyrektorem artystycznym marki Glamorous Pouchette. Jest także blogerem i autorem książek o modzie, elegancji i rozwoju osobistym w języku angielskim, francuskim i polskim. David Liebers, koneser mody, jest również aktywny w tej branży. Jest również studentem Harvard Medical School.

Źródło: Komunikat prasowy

0 0 Wyborcy Ocena artykułu Tweet Pin It