Sobota, 7 grudnia 2024

Jak stosować samoopalacze? Co warto wiedzieć?

18 czerwca 2023

Lato, gorące temperatury i letnie sukienki to idealny czas, aby pokazać nasze ciała bardziej niż w innych porach roku. Każdy zgodzi się, że muśnięta słońcem, promienna skóra jest szczególnie atrakcyjna w okresie wakacyjnym. Co zrobić, gdy zależy nam na pięknej opaleniźnie, ale nie chcemy spędzać godzin na słońcu? Samoopalacze to idealne kosmetyki na lato, które wyręczą nas w konkretnych zadaniach. Jaka jest oferta drogerii w tym temacie, jak nakładać samoopalacz, jak poradzić sobie z nieestetycznymi plamami w przypadku nieumiejętnej aplikacji oraz jakie są jego wady i zalety? Odpowiemy na te pytania.

Rodzaje i zastosowanie samoopalaczy

Samoopalacze dostępne są w wielu różnych formach. Można stosować spraye, olejki lub balsamy, a także pianki, chusteczki lub pianki. Wybierając odpowiedni produkt, należy zwrócić uwagę na rodzaj skóry. Produkty nawilżające są najlepsze dla osób z suchą skórą. W tym przypadku najlepiej stosować balsamy i kremy, które dodatkowo nawilżają skórę. Pianki, spraye i chusteczki o wodnistej konsystencji są najlepsze dla osób ze skórą tłustą lub mieszaną. Szybko się wchłaniają i mają lżejszą konsystencję. Istnieją również samoopalacze przeznaczone do twarzy. Produkty te mają lżejszą konsystencję i nie zatykają porów. Samoopalacze są dostępne w różnych odcieniach (dla jasnej lub ciemnej skóry). Ważne jest, aby wybrać odpowiedni kolor, ponieważ niewłaściwy będzie wyglądał nienaturalnie.

Jak nakładać samoopalacz??

Plamy po samoopalaczu to częsty problem niemal każdej osoby, która go używała. Najprawdopodobniej był to przypadek nieprawidłowego rozprowadzenia produktu na skórze. Warto znać kilka trików, które pozwolą uniknąć przebarwień. Przygotowanie skóry dzień przed nałożeniem samoopalacza to dobry początek. Wykonaj peeling skóry, aby stała się gładsza i bardziej podatna na działanie kosmetyku. Nakładaj samoopalacz równomiernie i nie spiesz się. Rozprowadź produkt na dłoniach przed nałożeniem go na skórę. Jeśli obawiasz się plam na dłoniach, użyj lateksowych rękawiczek. Aby uniknąć efektu maski, ostrożnie rozprowadź kosmetyk wzdłuż linii żuchwy i granicy włosów. Używaj mniej produktu na grubszą skórę, ponieważ w tym miejscu zwykle tworzą się ciemne plamy. Jeśli obawiasz się zbyt ciemnego koloru, zmieszaj samoopalacz z balsamem do ciała. Rezultat będzie delikatniejszy.

Ratunek po nieudanej aplikacji

W przypadku nierównomiernego nałożenia samoopalacza na skórze mogą pojawić się plamy lub zacieki. Zapewne znasz to uczucie, gdy budzisz się rano i zamiast wymarzonej równomiernej opalenizny widzisz smugi. Jest na to rozwiązanie. Sok z cytryny lub woda utleniona usuną wszelkie nierówności. Możesz użyć wacika nasączonego sokiem z cytryny, aby przetrzeć plamy. Pomocny jest również delikatny peeling.

Plusy i minusy samoopalacza

Kosmetyki samoopalające są bezpieczne dla skóry. Samoopalacze chronią skórę przed poparzeniami słonecznymi, podrażnieniami, utratą elastyczności i zmarszczkami. Kosmetyki te nie powodują również przebarwień skóry, co może się zdarzyć po opalaniu. Jedynym minusem jest trudność w uzyskaniu jednolitego koloru, ale można to przezwyciężyć dzięki praktyce. W przeszłości wiele osób odstraszał zapach. Obecnie dostępne są samoopalacze, które nie pozostawiają na skórze silnego, charakterystycznego zapachu. Samoopalacze zawierają składnik, który może wysuszać skórę.

0 0 Wyborcy Ocena artykułu Tweet Pin It