Środa, 17 lipca 2024

Trendy 2023: Moda, fryzury i makijaż

25 czerwca 2023

Rok 2016 już za nami. Jak każdy inny rok, 2016 przyniósł ze sobą wiele modowych innowacji, ale także kilka powrotów. Wiele trendów, które były popularne w ubiegłym roku, było nam znanych. Nadszedł czas, abyśmy przyjrzeli się temu, co będzie modne w 2023 roku.

Modowe inspiracje 2023

Zimę 2023 zdominowały pastele. Od jesieni do zimy można było zobaczyć płaszcze w kolorze pudrowego różu i błękitu. Kolory nude, takie jak beże, szarości i odcienie kremowe, również będą nadal dominować. Te naturalne kolory, wraz z naturalnymi tkaninami, takimi jak len i bawełna, będą również widoczne wiosną i latem. Popularnym trendem będą odkryte ramiona i eleganckie bluzki. Wśród letnich bluzek pojawią się wzory marynistyczne, paski, kropki i groszki. Kolejnym trendem są luźne t-shirty z nadrukami feministycznych haseł. Powracają również lata 60. i będzie to najbardziej widoczne w postaci mniej dopasowanych dżinsów. Modne będą spodnie typu boyfriend, a także wszystkie luźniejsze kroje.

Fryzury 2023

Rok 2023 będzie bardzo interesujący pod względem fryzur. W zeszłym roku bardzo popularny stał się bob z dłuższą twarzą, przedziałek na środku głowy i fryzury ombre. W tym roku fryzury będą niechlujne i swobodne. Zapomnijmy o starannym modelowaniu i prostowaniu naturalnie kręconych włosów. Na wybiegach zobaczymy fryzury z luźnymi falami i chłopięcym stylem. Modne będą również grzywki i części boczne, a także na wpół rozpuszczone włosy z kokiem na wierzchu. Jak zwykle, blond nabierze nowego wymiaru. W tym roku najpopularniejszym kolorem jest różowe złoto. To mieszanka popielatych i złotych odcieni. Jest to kolor jasnego blondu z różowymi refleksami. Jest radykalnie różny od wszystkiego innego.

Makijaż 2023

Makijaże, które będą modne w nadchodzącym roku, będą miały o wiele więcej błysku. Najnowsze trendy w makijażu oczu, ust i twarzy to złoto, srebro i rozświetlacze. Modne będą rozświetlacze na kościach policzkowych, a także mokry look na powiekach. Usta o wysokim połysku również będą popularne, ponieważ będą przeplatać się z matowymi ustami, które były tak popularne w zeszłym roku. Czarne, precyzyjne kreski na powiekach zostaną zastąpione mniej wyrazistymi i rozmytymi liniami.

Paznokcie 2023

Wszystkie metaliczne kolory są wielkim hitem, jeśli chodzi o lakiery do paznokci. W tym roku stylizacje paznokci będą obejmować chrom, efekty holograficzne, srebro, złoto i różowe złoto. Matowe efekty będą stosowane na wszystkich paznokciach lub jako element dekoracyjny. Na przykład matowa końcówka paznokcia lub błyszcząca z matowym wzorem. Czerń będzie również modna, szczególnie w przypadku krótkich paznokci.