Środa, 17 lipca 2024

Makijaż na wiosnę/lato 2023. Najnowsze trendy

24 czerwca 2023

Trendy w makijażu w 2023 roku są ekstremalne. Najnowsze trendy to intensywne kolory i mocny glamour, ale także totalny minimalizm. Obie wersje będzie można zobaczyć w magazynach modowych i na wybiegach. Sprawdź, jakie elementy makijażu będą najpopularniejsze w sezonie modowym wiosna/lato 2017.

Oczy

W tym sezonie makijaż oczu powinien być przede wszystkim błyszczący. W tym sezonie królują metaliczne cienie, w tym srebro, złoto, metaliczne brzoskwinie i błękity, turkusy i połyskujące brązy. Brokat, który zwykle kojarzy się z zimą i karnawałem, będzie odgrywał główną rolę w makijażu wiosennym i letnim. Aby brokatowe powieki były modne, nie należy malować ich bardzo głęboko. Brokatowe cienie nakłada się niedokładnie na górną i dolną powiekę. Im bardziej rozmyty, nieregularny i zniekształcony efekt, tym lepiej. Na powieki zostaną nałożone specjalne błyszczyki, które stworzą efekt podobny do błyszczyka do ust.

Eyelinery

Kolorowe eyelinery to kolejny trend w makijażu, który zobaczymy tej wiosny. Turkusowe eyelinery są idealne. Pięknie podkreślą opaleniznę i nadadzą spojrzeniu wiosennej świeżości. Nadszedł czas, aby eyelinery, które kończą się precyzyjną jaskółką, zostały odrzucone. Najbardziej modne będą kreski kończące się na powiece. Linia wodna oczu będzie zaznaczona czarną kredką zarówno na górnej, jak i dolnej powiece. Nie jest to dobry makijaż dla osób o małych oczach.

Róż i rozświetlacz

Róż to najpopularniejszy produkt do makijażu. Róż będzie używany nie tylko na policzkach, ale także na skroniach i powiekach. Nie jest to makijaż, którego używa się na co dzień, ale zobaczymy go często na pokazach mody i na zagranicznych celebrytach. Rozświetlacze są hitem już od jakiegoś czasu. Wiosną i latem rozświetlacze będą wyglądać oszałamiająco na kościach policzkowych, grzbiecie nosa i łuku kupidyna. Wszystkie te odcienie świetnie sprawdzą się w makijażu glow.

Usta

Usta będą ważnym elementem tego sezonu. Teraz możemy nieco zaszaleć z kolorami. Pojawią się pomadki czerwone, pomarańczowe, jasnofioletowe, a nawet niebieskie. Wszystkie wykończenia, zarówno matowe, błyszczące, jak i satynowe, będą idealne. Minimalistyczny i delikatny makijaż twarzy będzie towarzyszył ustom w intensywnych kolorach. Makijaż zgodny z aktualnymi trendami to ujednolicona cera, podkreślone brwi i czekoladowe lub czerwone usta.

Makijaż bez makijażu

Makijaż bez makijażu jest również bardzo modny. Chodzi o to, aby makijaż był prawie niewidoczny, aby nie przytłaczał twarzy i służył jedynie podkreśleniu urody. W tym przypadku dobrze sprawdzą się palety cieni do powiek, pomadki w neutralnych odcieniach i róż do policzków w jasnych, brzoskwiniowych odcieniach. Dodajmy do tego lekko rozświetlony odcień skóry i rzęsy, które nie są przesadnie wytuszowane. Nie możemy jednak zapominać o podkreśleniu brwi w każdym makijażu. Są one nadal bardzo ważne w wiosennym i letnim makijażu.