Środa, 17 lipca 2024

Modna biżuteria 2023

24 czerwca 2023

Biżuteria jest istotną częścią każdego stylowego wyglądu. Możemy jej użyć, aby podkreślić osobowość naszych strojów i nasz osobisty styl. Nawet bardzo prosty strój może wyglądać wyjątkowo dzięki odpowiedniej biżuterii. Tegoroczne trendy w biżuterii nie różnią się zbytnio od tych z poprzedniego sezonu. W rzeczywistości wiele trendów z ubiegłego roku jest nadal w modzie. Zobacz, jakie są najgorętsze trendy w biżuterii na 2023 rok.

Trendem na ten rok jest odejście od minimalizmu. Najpopularniejsza biżuteria jest duża, a nawet bardzo duża. Wszelkiego rodzaju naszyjniki, pierścionki, bransoletki i koraliki składają się głównie z dużych kamieni, metali i minerałów. Na wybiegach podczas prezentacji trendów 2023 widzieliśmy dużo biżuterii w żywych kolorach i dużych elementach. Nie oznacza to jednak, że minimalistyczna biżuteria wyszła z mody. Delikatne kolczyki i bransoletki, a także naszyjniki są zawsze w modzie. Kobiety preferujące odważniejsze akcenty będą zachwycone tegoroczną biżuterią.

Bransoletki

Najpopularniejsze w tym sezonie bransoletki są różnorodne. Oczywiście dominują modele masywne. Bardzo modne są szerokie bransoletki, które nosimy nie tylko na nadgarstkach, ale również na rękach. W tym roku popularne będą bransoletki z małymi, średnimi lub dużymi koralikami, a także te z poprzednich sezonów. Najlepsze bransoletki wykonane są z naturalnego drewna lub kamienia. Modne są również bardzo cienkie łańcuszki i sztywne bransoletki z małymi zawieszkami.

 

Kolczyki

W 2023 roku królują duże, bogato zdobione kolczyki. W najpopularniejszych stylizacjach nie może zabraknąć kolorowych kamieni, zwisających łańcuszków i etnicznych wzorów. Popularne są także duże kolczyki na jedno ucho oraz biżuteria, która otacza całą małżowinę uszną. Kolczyki te dostępne są również w bogato zdobionych wersjach. Srebrne lub złote kolczyki koła będą idealne dla pań, które wolą klasykę od fantazyjnych wzorów.

 

Naszyjniki

Naszyjniki to kluczowy element biżuteryjnej stylizacji. Duże naszyjniki są szczególnie modne w tym roku. W połączeniu z prostym strojem, kolorowy lub błyszczący naszyjnik wygląda szykownie. W tym sezonie szerokim wyborem są naszyjniki z kamieniami we wszystkich kolorach. Najgorętsze tegoroczne trendy to błysk i blask. Bardzo modne są również chokery, które po raz pierwszy pojawiły się jesienią i są popularne do dziś. Są to cienkie rzemyki z kokardką, welurowe z zawieszkami noszone blisko szyi oraz naszyjniki z kamieniami. Wszystkie te modele wpisują się w biżuteryjne trendy 2023 roku. Modne są również klasyczne naszyjniki z cienkimi łańcuszkami i zawieszką. Popularnymi motywami są skrzydła anioła, łapacze snów i małe ażurowe kółka.