Sobota, 22 czerwca 2024

Trzy sposoby na stworzenie równowagi w stroju

31 maja 2021

Jest kilka trików stylistycznych, które zawsze mam w rękawie i do których codziennie wracam. Zasada trzech kolorów, styl monochromatyczny i znalezienie równowagi. To kluczowa koncepcja w tym, jak patrzę na to, co mam na sobie. A dzisiaj, pomyślałam, że podzielę się z Tobą trzema sposobami, dzięki którym możesz stworzyć równowagę w swoim stroju.

1 | Z PROPORCJAMI

Jednym z pierwszych sposobów, w jaki zaczęłam eksperymentować z moimi strojami, było zastosowanie proporcji w rzeczach, które wybrałam do noszenia. Tak więc, gdy zdecydowałam się na noszenie zbyt obszernego elementu, zrównoważyłam go elementem, który ma dopasowaną sylwetkę. I na odwrót. Powyższy strój jest tego przykładem. Marynarka jest zbyt duża - niewiarygodnie duża - więc aby zachować równowagę i utrzymać ją jako główny element stylizacji, założyłam wąskie dżinsy na dolną połowę ciała. Dodatkowo, pod marynarką mam na sobie również oversize'ową białą koszulę. Tak więc, nawet gdybym zdjęła ten "trzeci" element, nadal zachowałabym równowagę dzięki proporcjom mojego stroju.

2 | POPRZEZ ZRÓWNOWAŻENIE SYLWETKI

Drugim sposobem jest stworzenie równowagi w sylwetce. Na przykład, proporcjonalnie mam długi tułów i krótsze nogi. Tak więc, pomimo moich 172 cm wzrostu, mogę wyglądać na niską, w zależności od tego, jakie rzeczy noszę i jak je noszę. To dlatego tak chętnie wybieram wszystko, co ma wysoką talię. Wyższy stan tworzy wizualną linię dalej w górę mojego tułowia, dając złudzenie, że moje nogi są dłuższe niż w rzeczywistości. To dlatego unikam dżinsów z niskim stanem, a także dlatego jestem wierna spodniom o kroju cropped (które sprawiają, że wyglądam na wyższą!).

sylwetka

W zależności od Twojej figury, będziesz miała różne triki, które będziesz chciała zastosować. Na przykład, jeśli masz szersze biodra i jesteś wąska u góry, możesz zdecydować się na bluzki z dodatkową objętością wokół ramion.

3 | Z KOLOREM

Ostatnim sposobem na zrównoważenie Twojego stroju jest kolor. Wcześniej wspomniałam o zasadzie trzech kolorów, która jest prostym sposobem na stworzenie spójnej palety barw. Co więcej, jest to przystępny sposób na wprowadzenie koloru do Twojego stroju. Odważny, jaskrawy kolor jest często łączony z neutralnymi odcieniami; możesz stworzyć kontrast, a nawet podkreślić konkretne elementy stroju. Jeśli chodzi o kolory, skłaniam się ku zasadzie "mniej znaczy więcej" - chyba, że jesteś monochromatyczna.

Jedną z rzeczy, której należy się wystrzegać, jest wyglądanie trochę zbyt "tak samo". Chociaż doceniam powtarzalność prostych trzech kolorów, świetnym sposobem na dodanie dodatkowej głębi i wymiaru jest wybór tonalnych odcieni - jest to również bardziej interesujące wizualnie!